|

Po vlon policia, VMRO dhe LSDM afër luftës në Kumanovë!?

loading...

untitled
Zhvillime dramatike në policinë e Kumanovës. Pjesëtarë të policisë që janë nën kontroll të VMRO-DPMNE-së, kanë bastisur shtëpinë e kryeshefit të policisë që është nga radhët e LSDM-së, njoftojnë ekskluzivisht për Gazetën Lajm burime policore. Sipas tyre, kryeshefi akuzohet për kqpërdorim të pozitës zyrtare dhe agjitim për LSDM-në. Në Kumanovë sonte ka ndeshje basketbollistike dhe policët e afërt me LSDM-në bashkë me tifozë kanë paralajmëruar protesta para Stacionit Policor në Kumanovë. Ndryshe prej mbremë Oliver Spasovski nuk është më ministër i brendshëm, por ky dikaster prap udhëhiqet nga BDI dhe VMRO. Situata në Kumanovë marrim vesh se sonte ka alarmuar edhe diplomatët në Shkup.

loading...

Short URL: http://lajmex.press/?p=54193

Posted by on Dec 13 2016. Filed under Lajme. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.
Lëvizja BESA
loading...
Loading...
.